Kaldega katusesoojustusplaat Trüki E-kiri

Lamekatuste kaldega soojustusplaadid: tooted EPS 50 ja EPS 60
Mõõtmed: paksus 20 mm kuni 600 mm, laius 1200 mm ja pikkusega kuni 3000 mm
Plaatide kalle vastavalt tellimusele (levinumad 1:40; 1:60; 1:80).

EPS toodetega katuse kallete tegemine.
Katuse kalded teostatakse võimalusel kandekonstruktsiooniga (kaldu paigaldatud paneelid või terasprofiilid). Katusekaldeid saab teostada ka kaldu lõigatud EPS tooteid kasutades. Plaadid lõigatakse kaldu vastavalt projektis ettenähtud katusekaldele. Soovitatav katuse kalle on minimaalselt 1:60 ja parimad lahendused alates 1:40 st. Vastukallete ehitamiseks katuse neelualades saab kasutada ka kaldu lõigatud plaate või kasutades teisi materjale.
Plaatide paigaldamisel asetatakse esmalt sirged põhisoojustuse plaadid ja nende peale kaldu lõigatud plaadid. Paigaldamisel tuleb vältida erinevate kihtide vuukide kokkulangemist. Plaadid kinnitatakse aluskonstruktsiooni külge tüüblitega, ning tuleb arvestada et tüüblite pikkus suureneb kalde paksuse kasvades.

 
EPS TERM vastukallete paigaldusjuhend EPS TERM vastukallete paigaldusjuhend
 
Kaldu lõigatud plaatide eelised:
  • katuse kalded ja soojustus saavutatakse ühe ja sama materjaliga;
  • asendab keramsiitbetoonist või puitkonstruktsioonist katuse kallete ehitamise (keramsiitbetooni valmistamine betoonsegu tootjale probleemne ja segu ei ole pumbatav);
  • asendab märgade ehituskonstruktsioonide (segukihid) vajaduse ja vähendab sellega aluskonstruktsiooni tekkivat niiskust (ehitusniiskuse väljakuivamine on katuste üks tõsisemaid probleeme);
  • materjali koormustaluvus ja mõõtmete püsivus tagavad kindlad kalded ning ei teki äravajunud lohu kohti (lombid katusel).
  • Ning mis peamine – töö teostus äärmiselt kiire ja korrektne (otsene rahaline võit!)
 
Vaata: EPS toodete tehnilised näitajad